Komentovaná prohlídka CO krytu (podzemí)

Můžete si prohlédnout největší liberecký kryt CO Lucemburská včetně jeho původního vybavení (např. plně funkční strojovna a filtro-ventilační zařízení) a zavzpomínat na dobu, kdy civilní obrana byla součástí běžného života. 

Součástí výstavy je i 20 velkoplošných panelů, na kterých naleznete řadu informací i o dalších místech libereckého podzemí, jejímž autorem je známý odborník na liberecké podzemí a autor stejnojmenné knihy Ivan ROUS. Ke zhlédnutí jsou i další dobové dokumenty a exponáty mající vztah k civilní ochraně. Po seznámení s historií následuje vlastní prohlídka krytu a jeho vybavení s odborným výkladem průvodce.

Prohlídky jsou možné každou 1. sobotu v měsíci. 

Délka prohlídky: 70-90 minut 

Začátky prohlídek: 8:30, 10:00 a v 11:30 hodin.

Objednání v týdnu konání prohlídky je možné nejpozději do čtvrtka do 16.00 hodin.

Vstupenky se prodávají v Městském informačním centru  v Liberci.

Ceník: dospělí 50 Kč, zlevněné (děti, studenti, senioři +70) 30 Kč

 REZERVOVAT 

 

Po radnici s libereckými osobnostmi

Netradiční prohlídka liberecké radnice nabídne příjemné setkání s významnými osobnostmi, které jsou spjaty s naším městem. V krásných prostorách liberecké radnice znovu ožijí osudy známých jmen a vy tak budete mít jedinečnou příležitost být u toho. Na akci je potřeba si předem rezervovat časové vstupenky na www.evstupenka.cz a vyzvednout je do 22. ledna (na prohlídku konanou 24.1.18) a do 19. března (na prohlídku konanou 21.3.18) v městském informačním centru.  

Akce je určena pro širokou veřejnost. 

Termín: 24. ledna 2018 a 21. března 2018 

Čas: 18.00 – 21.00 účastníci odchází z vestibulu radnice podle časových vstupenek v 15minutových intervalech od 18.00 do 19.45, délka trvání okruhu 50 -60 minut

Kapacita: 10 osob/skupina  

Vstupenky se prodávají v Městském informačním centru  v Liberci.

Ceník: dospělí 50 Kč, zlevněné (děti, studenti, senioři +70) 25 Kč

 REZERVOVAT 

 

Století osmiček

Tradiční čtvrteční komentované prohlídky města Liberce vás v letošním roce seznámí s osudovými událostmi, které se ve městě pod Ještědem váží k létům zakončenými „magickými osmičkami“. Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění o vzniku republiky nebo o vpádu vojsk Varšavské smlouvy.

V rámci prohlídky vás zveme také na prohlídku foyer a sálu Naivního divadla, které navrhli Karel Hubáček a Otakar Binar.

Prohlídky jsou připraveny ve spolupráci s dobrovolníky z Komunitního střediska Kontakt a s Naivním divadlem.

Pojďte s námi projít centrum města Liberce v rámci „století osmiček“.

Komentované prohlídky se konají každý čtvrtek od května do září mimo státní svátek 5. července. Sraz s průvodcem je vždy v Městském informačním centru v Liberci. Doporučujeme si své místo rezervovat předem, protože prohlídky mají omezenou kapacitu.

Délka prohlídky: 120 minut 

Začátek prohlídek: 16:00 hodin

Objednání v týdnu konání prohlídky je možné nejpozději do středy do 14.00 hodin.

Vstupenky se prodávají v Městském informačním centru  v Liberci.

Ceník: dospělí 50 Kč, zlevněné (děti, studenti, senioři +70) 25 Kč

 REZERVOVAT