» eVSTUPENKA INFORMAČNÍ a REZERVAČNÍ SYSTÉM
úvodní stránka » HURÁ DO OPERY

HURÁ DO OPERY

 

 
HURÁ DO OPERY
15. 11. 2017 19:00 - 21:30
ostatni
Jablonec nad Nisou, Městské divadlo Jablonec nad Nisou
Rezervovat
Účinkují:

Soňa Godarská - soprán - ukončila studium na Pražské konzervatoři v roce 2015. V současnosti spolu s koncertní činností je pravidelným hostem v opeře Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Mezi její nastudované role patří například Pamina v Mozartově Kouzelné flétně, Zuzanka ve Figarově svatbě téhož autora, Dvořákova Rusalka a řada dalších.

Petra Koliášová - mezzosoprán - je absolventkou HAMU v Praze (v r. 2012). V posledních letech spolupracuje s pěvkyní Zorou Jehličkovou. Zúčastnila se řady pěveckých kurzů v ČR, Německu, Itálii a Polsku. Spolupracuje s komorními soubory a orchestry. Nastudované role. Olga v Čajkovského Eugenu Oněginovi, Varvara v Janáčkově Kátě Kabanové, Fenena ve Verdiho Nabuccovi a Cherubín v Mozartově Figarově svatbě.
Daniel Klánský - basbaryton - je v současnosti posluchačem HAMU v Praze ve třídě prof. Magdaleny Hajóssyové. Na scéně ND v Praze již vystoupil v opeře V. Kašlíka Krakatit a v Rudé Marii J. Kučery. V představeních Operního studia HAMU zpíval Papagena v Mozartově Kouzelné flétně a Hraběte ve Figarově svatbě téhož autora. Má nastudovánu řadu operních rolí a poměrně bohatá je i jeho koncertní činnost.

Klavírní doprovod: Augustin Kužela


Průvodní slovo: PhDr. Radmila Hrdinová

V programu koncertu zazní árie z českých i světových oper (A. Dvořák, B. Smetana, G. Rossini, W. A. Mozart, G. Verdi, G.Bizet a další).

Burzu mladých zpěváků 2017 pořádala v Praze na scéně Státní opery Jednota hudebního divadla.
« zpět na výpis akcí

Zpracovávám...